Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tisková sdělení: Jiří Kryšpín prvním hráčem, jenž odehrál všechna hřiště ČR?

16. 12. 2011

Středa, 23 Listopad 2011 06:37

Podle tiskové zprávy DepressCupu, absolvováním listopadového turnaje na golfovém hřišti Racing Karlovy Vary hrál 55letý Jiří Kryšpín (55) na všech 90 běžně přístupných znormovaných golfových hřištích v České republice. Zatím není znám další český hráč golfu, který by měl něco podobného v nohách.

Celkem tak od roku 2005, kdy s golfem začal, hrál alespoň jednou na 90 českých hřištích. Do celkového počtu 92 znormovaných hřišť ČR, evidovaných Českou golfovou federací, mu zbývá se dostat na soukromé hřiště Casa Serena u Kutné Hory (není běžně přístupné) a zahrát si na hřišti v Hukvaldech (dosud 6 znormovaných jamek s tzv. zimními greeny, na kompletní 9jamkové hřiště bude dokončeno v roce 2012).

„Nejlépe se cítím na kopcovitých hřištích jako je Malevil, Ypsilonka nebo Olomouc. Mám rád i ta v zámeckých parcích, na prvním místě Šilheřovice, ale i Kynžvart nebo devítku v Hrádku u Nechanic,“ říká Jiří Kryšpín, provozovatel serveru napravoumiru.cz, který má domovské hřiště v podkrkonošském Prosečném. „A jestli existují podobní golfoví šílenci, co mají objeta všechna naše hřiště, rád s nimi založím klub.“

Od roku 2000 bylo v České republice otevřeno 71 golfových hřišť, největší podíl má okolí Prahy. V poslední době počet nově otevíraných hřišť klesá – v roce 2011 bylo nově otevřeno jen hřiště v Praze na Černém Mostě a v Bitozevsi, začalo se hrát v Hukvaldech. Některá hřiště se v letošním roce rozšířila – ve Sv. Janu na Slapech pod Prahou byla otevřena druhá devítka, rozsáhlá rekonstrukce z 9 na 18 jamek finišuje v Kravařích (Moravskoslezský kraj). Naopak, zřejmě se už nebude hrát v Oderském parku v Ostravě.

Text a foto: TZ, DepressCup, Luboš Procházka

Reakce: Aleš Laboutka 2011-11-28 10:34

Gratuluji panu Kryšpínovi. Pakliže bude zakládat klub šílenců, hlásím se do něj také. Odehraná mám všechna znormovaná devíti a osmnáctijamková hřiště (na Casa Sereně jsem se přihlásil jako dobrovolník při PGA seniorů, aby mně ani toto hřiště neuniklo). Zdravím a přeji hezký den. Aleš Laboutka

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář